Üniversite-Sanayi İşbirlikleri 

Bezmialem Vakıf Üniversitesi ile 2021 Mayıs ayında başlattığımız AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarıyla aronyanın kullanım alanlarını genişletmeyi hedefliyoruz.

 

Aronya Gıda ve Sağlık A.Ş olarak, Bezmialem Üniversitesi danışmanlığında bilimsel çalışmaları yapılan aronya içerikli ürünlerimizi hazırlamaktan ve bu yönde çalışmalar yapıyor olmaktan heyecan duyuyoruz. Ekimini yaptığımız aronyaların bu çalışmalarda kullanılması ayrıca bizi sevindiriyor.

Ülkemiz için yeni bir meyve olan aronyanın henüz bilinirliğinin düşük olması ne yazık ki bazı suistimalleri de beraberinde getirmektedir. Umarız ki böylesi çalışmalar artar ve sizler de “gerçek” ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Bezmialem Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Yardımcı Dekanı Doç. Dr. Fatemeh Bahadori’nin danışmanlığındaki çalışmalarımızı zaman zaman sizlerle paylaşacağız.

 

 

 


Doç. Dr. Fatemeh Bahadori 

Fatemeh Bahadori, lisans eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü'nde 2000 yılında, Yüksek Lisans eğitimini ise aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Kimya Programı'nda 2004 yılında tamamlamıştır. 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde, Chicago Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden nano-ilaç taşıyıcı sistemler kullanılarak hedefe yönelik kanser tedavisi konusunda burs kazanmıştır. Tıbbi bitkilerden antikanser ilaç moleküllerinin izolasyonunu ve tanımlanmasını ve kanser tümörlerini hedeflemek için Nano-Formülasyonlarının hazırlanmasını araştıran Doç. Dr. Fatemeh Bahadori, 2012 yılı Mayıs ayından bu yana Bezmialem Vakıf Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Biyoteknoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olup uluslararası hakemli dergilerde 23 yayını bulunmaktadır.

 

 

Aronya meyvesinin içeriğini araştıracak ve geliştirecek doğru kişiyle çalışmak bize gurur vermektedir.
Taze aronya meyvelerinden elde edilen Mor Aronya ürünleri dışında, eczanelerde yer alacak yeni aronya ürünlerimizle kullanım kolaylığını artırmış olacağız.